Hur kan vi hjälpa dig?

Kontakta oss

Headquarter

Postal address

ateljé Lyktan
SE-296 81 Åhus, Sweden

Visiting address

ateljé Lyktan
Fyrvaktaregatan 7
SE-296 35 Åhus, Sweden

Tel +46 (0)44 28 98 00

Delivery address

ateljé Lyktan
Stuvaregatan
SE-296 35 Åhus, Sweden

Headquarter people

CEO

Richard Wegele
Phone +46 (0)44 28 98 00
richard.wegele@ateljelyktan.se

Press contact

Hanna Strömbäck
Phone +46 (0)44 28 98 08
hanna.stromback@ateljelyktan.se

Export & sales director

Jonas Flogell
Tel +46 (0)44 28 98 00
jonas.flogell@ateljelyktan.se

Export sales

Lina Wingren
Tel +46 (0)44 28 98 00
lina.wingren@ateljelyktan.se

KAM hospitality

Tobias Lejon
Mobil +46 (0)705 28 98 96
tobias.lejon@ateljelyktan.se

KAM Outdoor

Kenny Nylund
Mobil +46 (0)727 29 18 32
kenny.nylund@ateljelyktan.se

Quality support

Tobias Arildsson
Tel +46 (0)44 781 23 12
tobias.arildsson@ateljelyktan.se

Support manager

Josefin Stenberg Knutsson
Tel +46 (0)44 28 98 11
josefin.stenbergknutsson@ateljelyktan.se

Support

Camilla Ahlbin
Tel +46 (0)44 28 98 21
camilla.ahlbin@ateljelyktan.se

Support

Cassandra Ljung (maternity leave)
Tel +46 (0)44 28 98 51
cassandra.ljung@ateljelyktan.se

Support

Annelie Axelson
Tel +46 (0)44 28 98 87
annelie.axelson@ateljelyktan.se

Support

Annie Bjuvegård
Tel +46 (0)44 28 98 64
annie.bjuvegard@ateljelyktan.se

Lighting calculations

Germany

LTS

Headquarter:
Waldesch 24
88069 Tettnang
Germany

KAM hospitality

Meik Sari
Tel + 49 151 40258669
m.sari@lts-light.com 

Sales manager

Ralf Tzschentke
Tel +49 1708553122
r.tzschentke@lts-light.com

Offer & order

Michael Maier
Tel + 49 7542 9307182
atelje.lyktan@lts-light.com

Italy

iGuzzini

Headquarter:
via Mariano Guzzini, 37
62019, Recanati, Italy

Support

Commercial assistance
Tel +39 0717 58 81
info.clienti@iguzzini.com 

Netherlands

Dings design

Office/Showroom:
Axelsestraat 49 4543 CD
Zaamslag, Netherlands

General manager

Thijs Dings
Tel +31 6 319 518 72
thijs@dingsdesign.com

Norway

ateljé Lyktan

Office/Showroom
Strandveien 30, Pb 471
1327 Lysaker

General manager

Richard Dahlen
Richard.dahlen@ateljelyktan.no
Mobile +47 97 73 45 93

Interior architect

Henriette Bergsjø
henriette.bergsjo@ateljelyktan.no
Mobile +47 92 85 22 79

South East Asia

Technolite LTD

Office:
25 Tagore Lane #03-10
Singapore G Building
Singapore 787602

Press

Cynthia Soh
Tel +65 909 199 07
cynthia@technolite.com.sg

UK

ateljé Lyktan

Office/Showroom:
33-34 Dolben Street
London SE1 OUQ

General manager

Jonas Flogell
Mobile +44 (0) 758 570 5668
jonas.flogell@ateljelyktan.se

Project engineer - south-west

John Southwood
Mobile +44 (0)781 839 7325
john.southwood@ateljelyktan.com

Project engineer – London & south-east

Jane Stratton-Hillier
Mobile +44 (0) 748 751 2961
jane.stratton-hillier@ateljelyktan.com

Den här sidan använder cookies. Genom att använda den godkänner du vår Cookie Policy.